
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 630 kHz |
| Min Input Voltage | 13 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 7 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Max Supply Voltage | 90 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Topology | Flyback, Boost, SEPIC |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Max Input Voltage | 90 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 15 ns |
| Rise Time | 18 ns |
| Output Power | 300 W |
| Nominal Input Voltage | 48 V |
| Duty Cycle | 50 % |
| Max Duty Cycle | 50 % |
| Isolation | Non-Isolated |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.42099
Ext.Price$1.42099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.42099 | $1.42099 |
| 10 | $1.26365 | $12.63650 |
| 25 | $1.19219 | $29.80475 |
| 50 | $1.12477 | $56.23850 |
| 100 | $1.06118 | $106.11800 |
| 300 | $1.03798 | $311.39400 |
| 500 | $1.01530 | $507.65000 |
| 1000 | $0.99541 | $995.41000 |
